İnternet & Sosyal Medya

Facebook’ta iş ilanları devri başlıyor

 

Sahip olduğu Sayfalar sayesinde sayısız KOBİ ve büyük işletmeye hizmet veren Facebook, buradan gelirlerini artırma peşinde. Facebook yakında işletmelerden sadece reklam geliri elde etmeyecek, LinkedIn’e rakip olarak işe alım süreçlerinde de destek olacak.
Microsoft’un 26,2 milyar dolara satın aldığı LinkedIn ile birlikte lokal kariyer sitelerini de etkilyecek Facebook’un yeni adımı, iş verenlerin iş ilanı verebileceği ve gelen başvuruları değerlendirebilecekleri yeni bir yapı. Test aşamasındaki kariyer servisinin ne zaman herkese hizmet vereceği ise henüz bilinmiyor.

ekran-resmi-2016-11-08-12-16-19

Böyle bir özellikle birlikte reklamcılara daha da farklı hedeflemeleri sunabilecek Facebook’un üye sayısındaki artışı sürdürmesi için de oldukça önemli bir adım diyebiliriz. Gençleri Snapchat’e kaptıran Facebook, iş hayatın başlamak üzere olan hedef kitlesini de Facebook’a çekebilir.

PAYLAŞ :

Yazar Hakkında

Mehmet Sami AKBAŞ

Merhaba Ben Mehmet Sami Hoşgeldiniz Teknoloji ve İnternet meraklısıyım Bloğumda her konudan yazı bulabilirsiniz. Aklıma takılan merak ettiğim ne varsa sizinle paylaşmaya çalışıyorum Haydi durma sende bir göz at bilmediklerin vardır...

Yorum Yap