İnternet & Sosyal Medya

Google Chrome Reklamları Önleyecek

Bildiğiniz üzere bir siteye girdiğimiz de her yerde reklam görüyoruz. Bu reklamlar bazen bizi zorluyor bazen de amacımız dışında ki sayfalara yönlendiriyor.

Google Chrome yeni özellik getirerek kullanıcılarını biraz daha arttırmak, kullanıcılarını bu reklam konularında biraz da rahatlatmak istemiş. Bence çok güzel bir özellik olan bu haber gelişmekte olan İnternet çağına çok büyük katkı sağlayacak gibi görünüyor. Ne diyelim darısı diğer tarayıcıların başına.

Haberin Detayı şu şekilde ….

NEW Teknoloji devi Google, İnternet tarayıcı programı Chrome’un gelecek sene piyasaya sürülecek yeni versiyonunun internette ki reklamları engelleyeceğini duyurdu.

Google’dan yapılan açıklamada, Chrome’un yeni versiyonu sayesinde kullanıcıların ziyaret ettikleri İnternet sayfalarında karşılarına çıkan reklamlarla otomatik oynamaya başlayan müzik ve görüntüleri engelleyebileceği belirtildi.

Öte yandan, İnternet sitesi sahiplerinin büyük kısmının reklam gelirleriyle kendi işlerini finanse ettiğine dikkat çekilirken, Google‘ın reklamları filtrelemek için ücret isteyeceği ve bu ücretin yüzde 10’unu alacağı kaydedildi.

Buna göre, kullanıcıların ziyaret ettikleri internet sayfalarını tamamen reklamsız görmek için cüzi bir ücret ödeyeceği, ücret ödememeleri halinde ise internet sitelerinde sadece belli standartlara uyan reklamların gösterileceği ifade edildi.

Açıklamada, Google’ın internetteki reklamlar için daha iyi bir standart oluşturmayı amaçlayan “Coalition for Better Ads” adlı topluluğa katıldığı ve bu topluluğun standartlarına uymayan reklamların kullanıcılara gösterilmeyeceği bilgisine yer verildi.

Google’ın belirli kriterleri sağlamayan reklamları filtreleyerek kullanıcılara gösterilmeyeceği vurgulanırken, filtrelenen reklam sayısında belli bir sayıyı aşan sitelerde ise kullanıcılara hiçbir reklam gösterilmeyeceğinin altı çizildi.

Chrome’un yeni versiyonunun kişisel bilgisayarlar ve mobil cihazlar için kullanıma sunulacağı bildirildi.

Uzmanlar, üçüncü parti reklam engelleyici uygulamaların İnternet kullanıcıları arasında yaygınlaştığına işaret ederek, bunun şirketlerin reklam gelirlerine zarar verdiğini belirtti.

PAYLAŞ :

Yazar Hakkında

Mehmet Sami AKBAŞ

Merhaba Ben Mehmet Sami Hoşgeldiniz Teknoloji ve İnternet meraklısıyım Bloğumda her konudan yazı bulabilirsiniz. Aklıma takılan merak ettiğim ne varsa sizinle paylaşmaya çalışıyorum Haydi durma sende bir göz at bilmediklerin vardır...

Yorum Yap