Müzik

Anna RF

Bugün sizlere az tanınan veya birkaç müziklerini duyduğunuz Anna RF grubunu tanıyalım. Müziklerini dinlediğim zaman insanı uzaklara götüren bir tarzları vardır. 

Anna RF

Anna RF, Electro – Etnik – Reggae grubudur.

Anna RF deyimi, “Biliyorum” ve “Bilmiyorum” diye ikili bir anlam taşıyan Arapça-İbranice bir ifade; bu grubun arkasındaki kavram.

Anna RF, “Shaharut” adlı küçük bir çöl köyünde kuruldu.
Grup, farklı kültürlerin güzelliğini birleştiren ve insanları birlik eğlenceli kutlamalarıyla bir araya getiren müzik üretiyor. Gruplardaki ses, doğu-batı arasında bir karışımı, antik ve modern aletleri canlı-elektronik bir dokunuşla harmanlıyor. Şarkıların mesajı mutluluk ve özgürlüklerden biridir.

Anna RF ağırlıklı olarak kabak kemane, klarnet, def ve klasik gitarın yer aldığı, tınılarının tamamen tanıdık geldiği İsrailli bir gruptur.

Etnik müziğin son zamanlardaki yükselişine büyük katkısı olan grup, Türkiye’de de oldukça seviliyor ve konserler veriyor.

Anna RF aynı zamanda görsel sanatlar ve işbirlikleriyle ilgilidir. Grup, taşınabilir bir stüdyo kullanarak otantik ortamlarda yerel sanatçılarla müzik ve video oluşturarak dünya genelinde seyahat ediyor.

Grup üyeleri:

  • Ya da Raveh (Dubtazer)
  • Roy Smila
  • Ofir J. Rock

Anna RF

Albümleri;

  • Music Walla – 2013
  • Mabruk Salam – 2014
  • Hasan Is Loco – 2015
  • Ya Welli (Anna RF – Dubtazer Remix) – 2016

Aklıma gelen sizi sizden alıp götüren birkaç şarkılarını buraya eklicem ruhunuzla dinlemeniz dileğiyle.

PAYLAŞ :

Yazar Hakkında

Mehmet Sami AKBAŞ

Merhaba Ben Mehmet Sami Hoşgeldiniz Teknoloji ve İnternet meraklısıyım Bloğumda her konudan yazı bulabilirsiniz. Aklıma takılan merak ettiğim ne varsa sizinle paylaşmaya çalışıyorum Haydi durma sende bir göz at bilmediklerin vardır...

Yorum Yap