Teknoloji

Apple Ter Üretiyor

Evet arkadaşlar yanlış duymadınız bende haberin başlığını okuyunca ne oluyoruz dedim kendi kendime her şey bitti koskoca Apple Yapay Ter mi üretecek ?

Ama amaçsız bir üretim değil bu Apple her zaman olduğu gibi kalitesini arttırmak için yeni yollara başvurmuş buyrun gelin haberin devamını beraber okuyalım.

Teknoloji devi Apple’ın ürettiği birçok ürün teknoloji dünyasını sarsacak kadar ilgi uyandırıyor. Fakat Apple’ın ürettiği bir şey var ki herkesi şaşırtacak cinsten. Apple her gün litrelerce ter üretiyor!

Uzun yıllardır teknoloji devi olan Apple, geçtiğimiz günlerde Vice News Tonight’a yaptığı açıklamalarda ilgi çekici bir ayrıntıyı da ortaya çıkardı. Apple bünyesinde insan teri üretmek için bir eleman bulunuyor ve bu kişinin tek görevi bu terle ürünlerin test edilmesini sağlamak.

HER GÜN 2 LİTRE TER

Apple Watch gibi özellikle fitness gibi aktiviteler sebebiyle terle temas eden ürünleri test etmek isteyen Apple, her gün 2 litre civarında ter üretiyor. Apple, üretilen yapay terle dolu minik kaplara AirPods ve Apple Watch ürünlerini yerleştirmek gibi enteresan testler de yapıyor. Cihazların tere karşı dayanıklılıkları ölçülürken bunun yanında insanların da ter sebebiyle cihazlardan zarar görme ihtimalinin olup olmadığı araştırılıyor.


PAYLAŞ :

Yazar Hakkında

Mehmet Sami AKBAŞ

Merhaba Ben Mehmet Sami Hoşgeldiniz Teknoloji ve İnternet meraklısıyım Bloğumda her konudan yazı bulabilirsiniz. Aklıma takılan merak ettiğim ne varsa sizinle paylaşmaya çalışıyorum Haydi durma sende bir göz at bilmediklerin vardır...

Yorum Yap