Teknoloji

Kırmızı iPhone 7

Apple geçtiğimiz aylarda yeni ürünü olan iphone 7 ve 7 Plus’ı çıkardı. Apple resmi sitesinde yazılana göre Apple bazı ürünlerinde kırmızı renk seçeneklerini sunacağını açıkladı. Bugün Türkiye de apple iphone 7 modelinin Kırmızı rengini çıkaracağını duyurdu.

iPhone 7 Red bildiğiniz gibi diğer iPhone 7 modellerinden biraz daha pahalı. Bunun temel nedeni ise telefonun (PRODUCT) RED kategorisinde olması. Yani bu telefondan elde edilen gelirin bir kısmı dünyada aids ve hiv virüsü ile mücadeleyi destekleyen bazı kuruluşlara aktarılıyor.

red iphone 7

Ekran boyutu 4.7 inç olan kırmızı iPhone 7 telefon için 128 GB ve 256 GB seçeneği bulunuyor ve fiyatları da 4.299 ve 4.799 Türk Lirası olarak açıklandı. Plus modeli ise 5.5 inç ekranla geliyor. Yine aynı kapasite seçenekleriyle satılacak cihazı almak isteyenler en az 4.949 TL’yi gözden çıkarmak durumunda.

Bilindiği üzere aids özellikle geri kalmış Afrika ülkelerinde çok yaygın bir hastalık. Yapılan son araştırmalara göre Afrika’da her yıl milyonlarca kişi aidsten ölüyor. Tüm dünya üzerinde aids’in ölüm nedeni olarak 1. sıraya yerleştiği ülkeler arasında da Afrika’dakiler başı çekiyor. Kısacası alacağını kırmızı bir iPhone modelinin buradaki insanlar için ufakta olsa yardım niteliğinde bir bağış olacağını unutmayın.


 

PAYLAŞ :

Yazar Hakkında

Mehmet Sami AKBAŞ

Merhaba Ben Mehmet Sami Hoşgeldiniz Teknoloji ve İnternet meraklısıyım Bloğumda her konudan yazı bulabilirsiniz. Aklıma takılan merak ettiğim ne varsa sizinle paylaşmaya çalışıyorum Haydi durma sende bir göz at bilmediklerin vardır...

Yorum Yap